Čo je to Smartbooks admin January 13, 2023

Čo je to SmartBooks?

Je unikátnou INTELIGENTNOU učebnicou učiva celej ZŠ v prívetivom prostredí. Na rozdiel od obyčajných testov žiaka nielen preskúša, ale odhalí jeho slabé miesta a ukáže mu riešenie/postup/vysvetlenie.

Čo je to SmartBooks?

Je unikátnou INTELIGENTNOU učebnicou učiva celej ZŠ v prívetivom prostredí. Na rozdiel od obyčajných testov žiaka nielen preskúša, ale odhalí jeho slabé miesta a ukáže mu riešenie/postup/vysvetlenie.

Ukáž SmartBooks, čo vieš a on ťa naučí, čo máš ešte vedieť.

Predstavte si, že máte doma vlastného súkromného učiteľa, ktorý si všetko o vedomostiach žiaka pamätá a vie vysvetliť a vyskúšať všetky školské predmety.

Smartbooks je aplikácia, ktorá toto všetko a ešte oveľa viac spraví za vás.

Chronologické zadania úloh pre všetky predmety

O naučených vedomostiach i miere snaženia vytvorí jasný prehľad, ktorý ocenia rodičia, učitelia i žiaci. Je to skutočný domáci učiteľ. Presne vie, aké hlboké vedomosti má dieťa z každej jednej témy. Nestane sa to, že by z niečoho malo medzery, ktoré mu neskôr spôsobia zlyhávanie pri nadväzujúcich témach. Výrazne sa zlepšia vedomosti i známky vášho dieťaťa, vám i učiteľom ušetrí množstvo času a energie. To všetko len za 30 minút denne. Je to intenzívne učenie sa nielen na vlastných chybách.

Učiteľ vyberá úlohy a testy na domáce učenie

Žiak sa môže učiť individuálne “bez účasti školy” alebo mu môže učiteľ zadávať konkrétne témy a sledovať jeho pokrok. SmartBooks sa používa jednoducho a intuitívne. Efektivita učenia sa prejavuje v rýchlosti, akou sa žiak učí.

Dizajn vytvorený pre deti

Predmety a témy prvého stupňa základnej školy majú prívetivý dizajn. Je veľmi vhodný pre deti, ktoré sa ešte len začínajú učiť čítať a písať. Jednotliví hrdinovia SmartBooks pomáhajú pri učení aj tým najmenším deťom.

Predstavitelia Smartbooks

Smarty

Je hravý, šikovný a milý kamarát. Jeho baterka sa nabíja podľa toho, ako sa dieťa učí. Čím viac úloh zvládne, tým viac dobije baterku Smartymu. Keď sa dobije na 100 %, začne mu svietiť brmbolec a raduje sa.

Kúzelný učiteľ

Keď si nevieš poradiť, pomôže ti so správnou odpoveďou.

Booky

Je vždy poruke keď ho potrebuješ. Slúži ako poznámky do zošita.

Muška

Slúži ako malá pomôcka alebo rada pre deti. Niekedy ti prerozpráva zadanie úlohy.

Precvičovanie učiva, je zároveň hrou

Pri hre sa dieťa zároveň učí oveľa efektívnejšie

Výhody toho, keď sa hrajú spolu

SmartBooks umožnuje aj online súťaženie medzi spolužiakmi a kamarátmi vo vedomostiach na spoločne vybranú tému. Výsledky sa zobrazujú v reálnom čase všetkým súťažiacim.

Súťaž pre žiakov

Základom každej hry je súťažiť a snažiť sa byť najlepší. V SmartBooks sa škola stala hrou a využíva princíp bodového hodnotenia výsledkov učenia. Žiaci si vzájomne vidia svoje umiestenie v Sieni slávy, a to ich motivuje k lepším výsledkom.

Prehľadná štatistika pre rodiča aj učiteľa

Podrobné štatistiky ukážu, ako je dieťa na tom so svojimi vedomosťami. Môžeme sledovať množstvo prebraných tém, naučených úloh, percentuálny podiel správnych odpovedí, počet opakovaní jednotlivých úloh a tém.

Štatistiky sú aj monitorom vedomostí žiakov v rámci triedy, školy a celej SR a dajú sa použiť ako efektívne fungujúci manažment školstva a vzdelávania. Umožnujú objektívne hodnotenie nielen vedomostí žiakov, ale aj úrovne jednotlivých škôl. Zabezpečujú celoplošné zlepšenie výsledkov žiakov v národnom i medzinárodnom testovaní PISA.

Učenie kdekoľvek a kedykoľvek

SmartBooks funguje na všetkých dostupných zariadeniach a operačných systémoch.